“Don’t become who hurt you”

tumblr_nl6ezklkyz1rartk7o1_540Nii oluline. Ma näen seda nii palju. Inimesed, kes algatavad mingi doominoefekti, kellele EI ole tehtud… Aga kelle pärast või eeskujul tehakse. Ka tahtmatult, ehkki see ei ole oluline. Kui sa oled kedagi retsinud, siis see ei loe, kas sa tahtsid või ei tahtnud. See, kas sa tegid kellelegi haiget, ei ole sinu otsustada.

Hirmus on vaadata, kui keegi lohistab kedagi teist järel. Teab, mis teine tunneb, või vähemalt aimab, ja ei lase ikkagi minna, ehkki on ise juba ammu läinud mujale, või alati olnudki mujal. Ja nii kurb. Kuidas keegi on nagu… limbos. Sa oled mingis kohas, mis ei ole ei hea ega halb, sest sa ei TEA, kus sa paikned. Sa ei saa midagi muuta, sest see ei ole sinu teha. Sa sõltud täiel määral kellestki teisest, kes ei ütle ei üht ega teist, või ütleb nii üht kui teist. Ja nii sa seal… Ootad. Keerutad pöidlaid ja mõtled, et mida sa üldse täpsemalt ootad või kas on üldse mõtet… Aga see ei olene sinust. Sa ei saa midagi valida, enne kui kord saad. Aga see tuleb alati hiljem.

Eriti vist sellises olukorras on lihtne tekkima see, et sa muutud ise samasuguseks. Keegi teine jääb sinu järel ootama, ja sa ehk ei teagi, mida talle öelda, sest sa ei tea, kus sa täpselt oled. Ja nii edasi.

Aga see on munn. See käitumine on munn. Sa võid olla muidu maailma parim inimene, uus Ema Teresa, aga kui sa seda teed, siis sa oled ühtlasi ka munn. Sest see on hirmus olukord, kuhu kedagi panna. Ja kui sa oled nõus kellegi sellisesse olukorda panema, siis… Noh, see räägib ju nii mõndagi selle kohta, kui kalliks sa neid tegelikult ikkagi pead, kas pole?

Ära tee teistele seda, mida sulle on tehtud. Ära tee isegi siis, kui sulle ei ole. Ära ole ikkagi see inimene.

* * *

Lihtsalt mõtted, mida nähtud olukorrad ja loetud laused tekitasid. Minul on hetkel kõik päris hästi. :)

Varsti kirjutan pikemalt, ma luban. Elu on hea!

Peace, särasilmad

Nii et nad küsivad, miks sa nukrutsesid… Ausalt sa isegi ei mäleta enam, sest et selleks korraks
Läbi on valu, vaev, läbi on pinge, töö, läbi on muretsemisaeg ja läbi ka jube möll. Läbi on vihavaen ja kõik muu närve sööv – algamas on ettearvamatu öö.

Head ööd!

Chalice – Head ööd

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s